Äri
10 min. lugemist

Eduka äri alustamine Eestis: Teadmised ja olulised nõuanded, mida tasub kaaluda.

Eduka äri alustamine Eestis: Teadmised ja olulised nõuanded, mida tasub kaaluda.
Uuendatud
May 24, 2023
Autor
T. Trei

Eestis ettevõtte loomine võib olla põnev ettevõtmine, kuid sellega kaasnevad ka teatud õiguslikud nõuded ja kohustused. Selleks, et alustada edukat äri Eestis, on oluline arvestada mitmete aspektidega ning järgida kohalikke seadusi ja regulatsioone.

Esiteks, äri alustamiseks Eestis tuleb valida õige äriõiguslik vorm. Enamlevinud valikud hõlmavad äriühinguid nagu osaühing (OÜ) või aktsiaselts (AS). Igaühel neist on oma eelised ja piirangud, seega on oluline hoolikalt kaaluda, milline vorm sobib teie äriplaanidega kõige paremini.

Järgmiseks sammuks on registreerida oma ettevõte Eesti Äriregistris. Registreerimisel tuleb esitada vajalikud dokumendid (kui on nõutud) ja tasuda vastavad riigilõivud (OÜ - 200€, 2023 aasta seisuga, NB! Tulundusühistut ning aktsiaseltsi elektrooniliselt asutada ei ole võimalik). Enamasti piisab info täitmisest äriregistri lehel ja ettevõte on registreeritud. Samuti peate määrama äriühingu juhatuse liikmed ja tegema kindlaks, millise tegevusalaga soovite tegeleda.

Lisaks äri registreerimisele on oluline ka teada saada, milliseid litsentsid või load on vaja teie tegevuse jaoks. Mõned tegevusalad võivad nõuda erilubasid või reguleerimist, näiteks toitlustus-, finants- või meditsiinivaldkonnas tegutsemine. Tutvuge hoolikalt vastavate seadustega ja veenduge, et teie ettevõte vastab kõigile nõuetele. Siin on MTR (majandus tegevuse registreeringut) nõutavad tegevusalad.

Raamatupidamine on veel üks oluline aspekt, mida tuleb äri alustades arvestada. Eesti seaduste kohaselt peavad ettevõtted pidama täpset raamatupidamist ja esitama regulaarselt aruandeid maksu- ja tolliametile. Paljud ettevõtjad valivad raamatupidamisteenuste kasutamise, et tagada nõuetekohane arvestus ja maksudeklaratsioonide esitamine. Soovitan vaadata Pilvebürood, kus on hulga informatsiooni raamatupidamise kohta ja loomulikult pakuvad ka teenust. Raamatupidamist saate ka ise teostada, kui teil on vähemalt algkoolitus läbitud ja veebist on leida mitmeid raamatupidamise tarkvara pakkuvaid ettevõtteid. Ise kasutan intuitiivset Merit Aktiva Raamatupidamise programmi.

Lisaks õiguslikele ja äritegevuse aspektidele on turundus ja müügistrateegia olulised edu saavutamiseks Eesti ettevõtlusmaastikul. Uue ettevõtte edu sõltub suuresti kliendibaasi loomisest ja äritegevuse tutvustamisest. Mõelge läbi, kuidas jõuda oma sihtgrupini ja milliseid kanaleid kasutada, et oma tooteid või teenuseid efektiivselt turundada. Üks võtmeteguritest, mis aitab teil jõuda oma sihtgrupini ja luua tugeva brändi, on tõhus veebileht. Veebileht on midagi, mis on teie kontrolli all ja ei sõltu sotsiaalmeedia algorütmi muutustest.

Äri alustamine Eestis võib olla väljakutsuv, kuid korrektse ettevalmistuse ja teadmistega on võimalik saavutada edu. Tutvuge hoolikalt Eesti seadustega, konsulteerige vajadusel spetsialistidega ja kasutage ära olemasolevaid ressursse ja toetusi, mis võivad olla saadaval uutele ettevõtjatele.

Äri alustamise maksumus Eestis

Teenus Maksumus Eestis Ise tegemine Teenuse tellimine
Ettevõtte registreerimine 200 € Saate ise registreerida ettevõtte Maksu- ja Tolliameti kaudu. See nõuab mõningaid teadmisi ja ajalist pühendumist. Võite palgata ettevõtte asutamise teenusepakkuja, kes haldab registreerimisprotsessi teie eest. See võib maksta umbes 100-300 €, sõltuvalt teenusepakkujast.
Raamatupidamine 50-200 €/kuus Võite õppida raamatupidamist ning hoida ise raamatupidamisarvestust. See nõuab teadmisi ja aega. Raamatupidamise programmid jäävad keskmiselt vahemikku 20-60 €. Võite palgata raamatupidamisfirma, kes haldab teie raamatupidamist. Hinnad sõltuvad ettevõtte suurusest ja tehingute mahust ning võivad varieeruda umbes 100-500 € kuus.
Veebileht 500-5000 € Kui teil on veebidisaini ja -arendamise oskused, võite ise luua oma veebilehe. See nõuab aega, oskusi ja tehnilist teadmist. Domeeni aasta maks ca. 10 €. Ja veebilehe majutus jääb keskmiselt vahemiku 5-40 € kuus. Võite palgata veebilehe loomise teenusepakkuja, kes loob teie veebilehe vastavalt teie soovidele ja vajadustele. Hinnad sõltuvad veebilehe keerukusest ja funktsionaalsusest, ulatudes umbes 500-5000 €.
Turundus Võib varieeruda Saate ise rakendada turundustegevusi nagu sotsiaalmeedia turundus, sisuturundus jne. See nõuab teadmisi ja aega. Võite palgata turundusagentuuri või spetsialisti, kes juhib teie turundustegevust. Hinnad sõltuvad valitud turundusstrateegiast ja eelarvest, ulatudes umbes 500-5000 € kuus.

Ise tegemine võimaldab teil säästa kulusid, kuid see nõuab teadmisi, oskusi ja aega. Te peate olema valmis õppima ning pühendama aega erinevate ülesannete täitmisele, olgu selleks ettevõtte registreerimine, raamatupidamine, veebilehe loomine või turundus.

Teenuse tellimine võimaldab teil kasutada spetsialistide oskusi ja kogemusi ning säästa aega ja vaeva. Saate usaldada teatud ülesanded teenusepakkujale, kes omab vajalikke teadmisi ja ressursse, et need ülesanded professionaalselt täita.

Ise tegemine sobib neile, kes soovivad kontrollida kulusid ja olla aktiivselt kaasatud äriprotsessidesse. See võib olla kasulik, kui teil on piiratud eelarve või soov õppida uusi oskusi.

Teenuse tellimine on eelistatav siis, kui soovite spetsialistide tuge, kellel on põhjalikud teadmised ja kogemused vastavas valdkonnas. See võimaldab teil keskenduda oma põhitegevusele ja usaldada olulised ülesanded ekspertidele.

Lõplik valik sõltub teie eelistustest, ajalisest võimekusest ja eelarvest. Oluline on teha põhjalik uurimistöö ning hinnata, milline variant sobib teie äri ja vajadustega kõige paremini.

Loodan, et see aitab teil paremini mõista ise tegemise ja teenuse tellimise erinevust äri alustamise kontekstis.

See artikkel on üksnes informatiivne juhis ning soovitame pöörduda asjatundjate poole, et saada täpsemat ja isikupärastatud nõu vastavalt teie konkreetsele olukorrale ja äriplaanidele.

Uudiskiri
Uued nõuanded otse postkasti.
Sisestatud e-mailile saadame uued üles pandud postitused. Me hoiame teie isikuandmeid konfidentsiaalsena ning ei jaga neid kolmandate osapooltega ilma teie nõusolekuta.
Täname tellimast! Uued postitused otse postkasti!
Wow! Midagi läks valesti, proovige uuesti.